3 Liga - Group IV
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 468
- Foreigners: 45 Players 9.6%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 24.0
Matchday 30 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(5.) Cracov | 3:0 | Lagow (12.) | ||
Wed
May 24, 2023
|
(17.) Wisla | 1:4 | Wislok (7.) | ||
Wed
May 24, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Sebastian Wisniowski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
0:2 | 32' | |||
0:3 | 51' | |||
57' | 1:3 | |||
1:4 | 74' | |||
(8.) Orleta | 1:2 | Sokol (10.) | ||
Wed
May 24, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Marcin Sokolowski | ||||
Course of play | ||||
51' | 1:0 | |||
1:1 | 85' | |||
1:2 | 90+1' | |||
(2.) Wieczy | 1:1 | Korona (11.) | ||
Wed
May 24, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Daniel Kruczynski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 50' | |||
87' | 1:1 | |||
(16.) Chelm | 0:1 | Avia S (3.) | ||
Wed
May 24, 2023
- 5:00 PM
|
||||
950 · Arkadiusz Nestorowicz | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 61' | |||
(18.) Lublin | 0:1 | KSZO (4.) | ||
Wed
May 24, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Jakub Rutkowski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 29' | |||
(15.) Unia T | 2:2 | Czarni (9.) | ||
Wed
May 24, 2023
- 5:30 PM
|
||||
Mateusz Patla | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
0:2 | 42' | |||
48' | 1:2 | |||
61' | 2:2 | |||
(1.) StalWo | 1:1 | Podlas (6.) | ||
Wed
May 24, 2023
- 6:00 PM
|
||||
1.250 · Damian Gawecki | ||||
Course of play | ||||
57' | 1:0 | |||
1:1 | 78' | |||
(14.) Wiaz | 0:5 | Podhal (13.) | ||
Wed
May 24, 2023
- 6:00 PM
|
||||
Michal Mikulski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 24' | |||
0:2 | 43' | |||
45+1' | ||||
0:3 | 53' | |||
0:4 | 59' | |||
0:5 | 68' | |||
76' | ||||
Table 3 Liga - Group IV 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Stalowa Wola | 30 | 24 | 62 | |
2 | Wieczysta | 30 | 36 | 61 | |
3 | Avia Swidnik | 30 | 22 | 56 | |
4 | KSZO Ostrowiec | 30 | 22 | 52 | |
5 | Cracovia II | 30 | 22 | 50 | |
6 | Wisloka Debica | 30 | 7 | 46 | |
7 | Podlasie B.P. | 30 | 16 | 45 | |
8 | Sokol Sieniawa | 30 | -5 | 43 | |
9 | Orleta R.P. | 30 | -9 | 42 | |
10 | Czarni Polaniec | 30 | -9 | 41 | |
11 | NKP Podhale | 30 | 13 | 39 | |
12 | Korona Kielce II | 30 | 13 | 39 | |
13 | LKS Lagow | 30 | -24 | 37 | |
14 | Unia Tarnow | 30 | -26 | 33 | |
15 | KS Wiazownica | 30 | -14 | 33 | |
16 | Chelmianka | 30 | -5 | 31 | |
17 | Wisla Sand. | 30 | -42 | 23 | |
18 | Lublinianka | 30 | -41 | 20 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...