Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 419
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 15 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(12.) Z.IRK | 3:0 | Chita (16.) | ||
Thu
Oct 22, 2020
|
(5.) Lening | 1:2 | Dynamo (8.) | ||
Sat
Nov 7, 2020
- 11:00 AM
|
||||
Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
60' | 1:0 | |||
1:1 | 85' | |||
1:2 | 86' | |||
(4.) Zenit2 | 4:2 | Zv.SPb (10.) | ||
Sat
Nov 7, 2020
- 11:00 AM
|
||||
335 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
22' | 2:0 | |||
2:1 | 44' | |||
62' | ||||
69' | 3:1 | |||
83' | 4:1 | |||
4:2 | 88' | |||
(15.) Kolomn | 3:1 | Znamya (11.) | ||
Sat
Nov 7, 2020
- 11:00 AM
|
||||
Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
27' | ||||
38' | 1:1 | |||
75' | 2:1 | |||
90+1' | 3:1 | |||
(3.) Tver | 1:1 | Dgp (1.) | ||
Sat
Nov 7, 2020
- 12:00 PM
|
||||
250 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
15' | 1:1 | |||
(6.) Rodina | 3:1 | T.Vlad (2.) | ||
Sat
Nov 7, 2020
- 1:00 PM
|
||||
Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
6' | ||||
0:1 | 44' | |||
66' | 1:1 | |||
69' | 2:1 | |||
77' | 3:1 | |||
(13.) SMLSK | 0:0 | Luki-E (14.) | ||
Sat
Nov 7, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Aleksey Kuznetsov |
(7.) Kazank | 3:1 | Murom (9.) | ||
Sat
Nov 7, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Sergey Tsyganok | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
17' | 2:0 | |||
2:1 | 43' | |||
78' | 3:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dolgoprudnyi | 15 | 15 | 38 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 15 | 18 | 29 | |
3 | Torpedo Vlad. | 15 | 13 | 29 | |
4 | FK Tver | 15 | 10 | 28 | |
5 | Dynamo 2 | 15 | 7 | 26 | |
6 | Rodina Moscow | 15 | 7 | 26 | |
7 | Leningradets | 15 | 6 | 26 | |
8 | Loko-Kazanka M. | 15 | 5 | 26 | |
9 | Zenit Irk. | 15 | -8 | 17 | |
10 | Murom | 15 | -3 | 17 | |
11 | Zvezda S-Pb | 15 | 1 | 16 | |
12 | Znamya Truda | 15 | -2 | 15 | |
13 | Smolensk | 15 | -13 | 14 | |
14 | Energia V. Luki | 15 | -12 | 13 | |
15 | Kolomna | 15 | -13 | 10 | |
16 | Chita | 15 | -31 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...