Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 419
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 3 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(10.) Luki-E | 0:1 | Dgp (2.) | ||
Sat
Aug 22, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Mikhail Bukhovets | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 47' | |||
(16.) Chita | 1:3 | Znamya (15.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 11:00 AM
|
||||
Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
49' | 1:1 | |||
1:2 | 56' | |||
1:3 | 82' | |||
89' | ||||
(11.) Z.IRK | 4:0 | Kolomn (13.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 11:00 AM
|
||||
Dmitri Smirnov | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
78' | 3:0 | |||
89' | 4:0 | |||
(12.) Zenit2 | 1:2 | Rodina (8.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 1:00 PM
|
||||
343 · Mikhail Taran | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
45+5' | ||||
49' | 1:1 | |||
1:2 | 53' | |||
82' | ||||
(5.) Tver | 2:0 | SMLSK (6.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 3:00 PM
|
||||
220 · Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
87' | 1:0 | |||
90+4' | 2:0 | |||
(7.) Zv.SPb | 1:0 | T.Vlad (14.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Yuri Karpov | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
(4.) Murom | 1:2 | Dynamo (9.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 5:00 PM
|
||||
Oleg Koretskiy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 70' | |||
75' | 1:1 | |||
90' | ||||
1:2 | 90+3' | |||
90+4' | ||||
(3.) Kazank | 1:1 | Lening (1.) | ||
Mon
Aug 24, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
1:1 | 33' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dolgoprudnyi | 3 | 5 | 9 | |
2 | Leningradets | 3 | 4 | 7 | |
3 | Loko-Kazanka M. | 3 | 3 | 7 | |
4 | FK Tver | 3 | 4 | 7 | |
5 | Dynamo 2 | 3 | 1 | 6 | |
6 | Rodina Moscow | 3 | -1 | 6 | |
7 | Zvezda S-Pb | 3 | 3 | 6 | |
8 | Murom | 3 | 1 | 6 | |
9 | Zenit Irk. | 3 | 3 | 4 | |
10 | Smolensk | 3 | -1 | 4 | |
11 | Znamya Truda | 3 | -1 | 3 | |
11 | Energia V. Luki | 3 | -1 | 3 | |
13 | Zenit 2 S-Pb | 3 | -4 | 1 | |
14 | Torpedo Vlad. | 3 | -3 | 0 | |
15 | Kolomna | 3 | -6 | 0 | |
16 | Chita | 3 | -7 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...