Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 419
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 8 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(3.) Murom | 1:1 | Rodina (4.) | ||
Sat
Sep 26, 2020
- 5:00 PM
|
||||
1.040 · Konstantin Averyanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 38' | |||
54' | 1:1 | |||
(16.) Chita | 0:1 | Lening (7.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 8:00 AM
|
||||
1.000 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 84' | |||
(10.) Z.IRK | 1:0 | Dynamo (6.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 10:00 AM
|
||||
Viktor Sinyakov | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
(9.) Luki-E | 2:1 | Kolomn (15.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 12:00 PM
|
||||
Evgeni Kudryashov | ||||
Course of play | ||||
54' | 1:0 | |||
59' | 2:0 | |||
2:1 | 77' | |||
(2.) Tver | 0:0 | Zv.SPb (14.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 1:30 PM
|
||||
250 · Ilya Bugrov |
(12.) T.Vlad | 2:1 | Kazank (5.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 3:00 PM
|
||||
820 · Aleksandr Samsonov | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
39' | 2:0 | |||
2:1 | 79' | |||
(13.) SMLSK | 1:1 | Znamya (8.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 3:00 PM
|
||||
500 · Artem Kharin | ||||
Course of play | ||||
16' | ||||
18' | ||||
52' | 1:0 | |||
1:1 | 90+3' | |||
(1.) Dgp | 2:1 | Zenit2 (11.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 3:00 PM
|
||||
500 · Andrey Fisenko | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
58' | ||||
2:1 | 66' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dolgoprudnyi | 8 | 12 | 24 | |
2 | FK Tver | 8 | 9 | 17 | |
3 | Murom | 8 | 3 | 14 | |
4 | Leningradets | 8 | -1 | 13 | |
5 | Rodina Moscow | 8 | 0 | 13 | |
6 | Energia V. Luki | 8 | 2 | 12 | |
7 | Loko-Kazanka M. | 8 | -1 | 12 | |
8 | Zenit Irk. | 8 | 2 | 11 | |
9 | Torpedo Vlad. | 8 | 1 | 11 | |
10 | Znamya Truda | 8 | 0 | 10 | |
11 | Dynamo 2 | 8 | -3 | 10 | |
12 | Smolensk | 8 | 0 | 9 | |
13 | Zenit 2 S-Pb | 8 | 2 | 8 | |
14 | Zvezda S-Pb | 8 | -2 | 8 | |
15 | Kolomna | 8 | -9 | 3 | |
16 | Chita | 8 | -15 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...