Superettan
Sweden
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 386
- Foreigners: 92 Players 23.8%
- ø-Market value: €142k
- ø-Age: 24.7
Complete Superettan schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/2/223:00 PM | ||||||
(10.) J-Södra IF | 2:3 | AFC Eskilstuna (4.) | ||||
(5.) Brommapojkarna | 2:1 | Västerås SK (12.) | ||||
Sun 4/3/221:00 PM | ||||||
(7.) Norrby | 1:0 | Dalkurd (14.) | ||||
(6.) Trelleborg | 1:0 | Utsiktens BK (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Östersund | 2:3 | Skövde AIK (3.) | ||||
Mon 4/4/227:00 PM | ||||||
(15.) Landskrona | 1:3 | Östers IF (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(1.) Brage | 3:0 | Örebro SK (16.) | ||||
Tue 4/5/227:00 PM | ||||||
(9.) Örgryte | 2:2 | Halmstads BK (8.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/9/221:00 PM | ||||||
(3.) AFC Eskilstuna | 4:3 | Örgryte (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Dalkurd | 2:0 | Trelleborg (10.) | ||||
(2.) Skövde AIK | 2:0 | Landskrona (16.) | ||||
Sun 4/10/221:00 PM | ||||||
(5.) Östers IF | 1:2 | Brage (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Utsiktens BK | 3:2 | Brommapojkarna (7.) | ||||
Mon 4/11/227:00 PM | ||||||
(14.) Västerås SK | 1:1 | Östersund (13.) | ||||
(12.) Halmstads BK | 1:2 | Norrby (4.) | ||||
Tue 4/12/227:00 PM | ||||||
(9.) Örebro SK | 3:1 | J-Södra IF (15.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/17/221:00 PM | ||||||
(15.) Västerås SK | 0:3 | Utsiktens BK (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) AFC Eskilstuna | 2:0 | Landskrona (16.) | ||||
Mon 4/18/221:00 PM | ||||||
(8.) Brommapojkarna | 2:2 | Skövde AIK (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Brage | 1:2 | J-Södra IF (12.) | ||||
(7.) Norrby | 0:2 | Örebro SK (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) Dalkurd | 0:1 | Halmstads BK (9.) | ||||
(14.) Örgryte | 0:1 | Östers IF (5.) | ||||
Tue 4/19/227:00 PM | ||||||
(10.) Trelleborg | 1:1 | Östersund (13.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/23/221:00 PM | ||||||
(10.) Östersund | 1:0 | Dalkurd (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) J-Södra IF | 2:3 | Trelleborg (6.) | ||||
(7.) Utsiktens BK | 2:3 | AFC Eskilstuna (1.) | ||||
Sun 4/24/221:00 PM | ||||||
(2.) Skövde AIK | 2:0 | Norrby (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Brage | 3:1 | Brommapojkarna (11.) | ||||
Mon 4/25/227:00 PM | ||||||
(14.) Landskrona | 3:2 | Örgryte (16.) | ||||
(5.) Östers IF | 1:1 | Västerås SK (15.) | ||||
Tue 4/26/227:00 PM | ||||||
(8.) Örebro SK | 0:2 | Halmstads BK (4.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/30/221:00 PM | ||||||
(8.) Brommapojkarna | 2:1 | J-Södra IF (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) AFC Eskilstuna | 1:2 | Skövde AIK (1.) | ||||
(7.) Trelleborg | 2:2 | Brage (3.) | ||||
Sun 5/1/221:00 PM | ||||||
(12.) Västerås SK | 2:1 | Örebro SK (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(16.) Örgryte | 0:2 | Utsiktens BK (6.) | ||||
Mon 5/2/227:00 PM | ||||||
(15.) Dalkurd | 0:3 | Östers IF (4.) | ||||
(9.) Norrby | 0:0 | Landskrona (13.) | ||||
Tue 5/3/227:00 PM | ||||||
(5.) Halmstads BK | 2:0 | Östersund (11.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/7/221:00 PM | ||||||
(7.) Brommapojkarna | 4:2 | Trelleborg (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Östers IF | 2:0 | Norrby (11.) | ||||
(1.) AFC Eskilstuna | 5:2 | Västerås SK (13.) | ||||
Sun 5/8/221:00 PM | ||||||
(2.) Brage | 4:0 | Örgryte (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Utsiktens BK | 3:0 | Dalkurd (15.) | ||||
Mon 5/9/227:00 PM | ||||||
(5.) Skövde AIK | 1:3 | Halmstads BK (4.) | ||||
(8.) Örebro SK | 1:0 | Östersund (12.) | ||||
Tue 5/10/227:00 PM | ||||||
(14.) J-Södra IF | 2:4 | Landskrona (10.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/13/227:00 PM | ||||||
(13.) Dalkurd | 3:1 | Skövde AIK (5.) | ||||
Sat 5/14/221:00 PM | ||||||
(7.) Örebro SK | 2:1 | Östers IF (4.) | ||||
(9.) Trelleborg | 3:0 | Västerås SK (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) J-Södra IF | 5:2 | Utsiktens BK (6.) | ||||
(2.) Halmstads BK | 2:1 | AFC Eskilstuna (3.) | ||||
(11.) Norrby | 1:1 | Örgryte (16.) | ||||
Sun 5/15/221:00 PM | ||||||
(10.) Landskrona | 3:3 | Brommapojkarna (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) Östersund | 1:3 | Brage (1.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/18/227:00 PM | ||||||
(16.) Örgryte | 1:2 | Trelleborg (5.) | ||||
(14.) Västerås SK | 2:2 | J-Södra IF (12.) | ||||
(6.) Skövde AIK | 0:0 | Örebro SK (9.) | ||||
(7.) Utsiktens BK | 2:2 | Landskrona (11.) | ||||
Thu 5/19/227:00 PM | ||||||
(3.) AFC Eskilstuna | 1:2 | Norrby (10.) | ||||
(4.) Brommapojkarna | 4:1 | Östersund (15.) | ||||
(2.) Brage | 0:0 | Dalkurd (13.) | ||||
(8.) Östers IF | 1:4 | Halmstads BK (1.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/22/221:00 PM | ||||||
(14.) Dalkurd | 1:2 | Västerås SK (12.) | ||||
(11.) Landskrona | 1:1 | Brage (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) Trelleborg | 1:2 | Östers IF (5.) | ||||
Mon 5/23/227:00 PM | ||||||
(6.) Örebro SK | 1:0 | AFC Eskilstuna (7.) | ||||
(1.) Halmstads BK | 2:0 | Brommapojkarna (8.) | ||||
(10.) Norrby | 0:2 | Utsiktens BK (4.) | ||||
Tue 5/24/227:00 PM | ||||||
(13.) J-Södra IF | 0:1 | Skövde AIK (3.) | ||||
(15.) Östersund | 0:0 | Örgryte (16.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/28/221:00 PM | ||||||
(2.) Brage | 2:1 | Norrby (11.) | ||||
(9.) Trelleborg | 1:1 | Landskrona (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) Västerås SK | 2:2 | Halmstads BK (1.) | ||||
(3.) Östers IF | 2:0 | J-Södra IF (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) AFC Eskilstuna | 4:1 | Östersund (15.) | ||||
Sun 5/29/221:00 PM | ||||||
(16.) Örgryte | 3:3 | Dalkurd (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Örebro SK | 0:2 | Brommapojkarna (7.) | ||||
Mon 5/30/227:00 PM | ||||||
(6.) Utsiktens BK | 1:1 | Skövde AIK (5.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 6/26/221:00 PM | ||||||
(8.) Skövde AIK | 0:2 | Västerås SK (12.) | ||||
(3.) Utsiktens BK | 1:0 | Brage (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) Dalkurd | 3:2 | AFC Eskilstuna (5.) | ||||
Mon 6/27/227:00 PM | ||||||
(10.) Landskrona | 2:1 | Örebro SK (9.) | ||||
(6.) Brommapojkarna | 1:1 | Östers IF (4.) | ||||
Tue 6/28/227:00 PM | ||||||
(14.) J-Södra IF | 2:2 | Örgryte (16.) | ||||
(1.) Halmstads BK | 1:2 | Trelleborg (7.) | ||||
(11.) Norrby | 2:0 | Östersund (15.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/2/223:00 PM | ||||||
(13.) Dalkurd | 0:1 | Landskrona (9.) | ||||
(16.) Östersund | 0:3 | Utsiktens BK (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Östers IF | 2:3 | Skövde AIK (6.) | ||||
Sun 7/3/221:00 PM | ||||||
(12.) Västerås SK | 1:3 | Brage (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) AFC Eskilstuna | 3:1 | Brommapojkarna (8.) | ||||
Mon 7/4/227:00 PM | ||||||
(5.) Trelleborg | 2:1 | Norrby (11.) | ||||
Tue 7/5/227:00 PM | ||||||
(14.) Örgryte | 2:0 | Örebro SK (10.) | ||||
(1.) Halmstads BK | 3:0 | J-Södra IF (15.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/9/221:00 PM | ||||||
(7.) Brommapojkarna | 5:0 | Dalkurd (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Norrby | 1:0 | Västerås SK (12.) | ||||
Sun 7/10/221:00 PM | ||||||
(13.) J-Södra IF | 1:0 | Östersund (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Utsiktens BK | 1:1 | Östers IF (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Skövde AIK | 2:1 | Örgryte (15.) | ||||
Mon 7/11/227:00 PM | ||||||
(2.) Brage | 1:1 | AFC Eskilstuna (5.) | ||||
Tue 7/12/227:00 PM | ||||||
(9.) Landskrona | 2:1 | Halmstads BK (1.) | ||||
(10.) Örebro SK | 2:2 | Trelleborg (6.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/16/223:00 PM | ||||||
(14.) Dalkurd | 0:2 | Örebro SK (9.) | ||||
(4.) Skövde AIK | 1:1 | Brage (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(16.) Östersund | 1:1 | Östers IF (7.) | ||||
Sun 7/17/221:00 PM | ||||||
(12.) Västerås SK | 3:0 | Landskrona (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Halmstads BK | 4:1 | Utsiktens BK (5.) | ||||
Mon 7/18/227:00 PM | ||||||
(3.) AFC Eskilstuna | 1:0 | Trelleborg (8.) | ||||
Tue 7/19/227:00 PM | ||||||
(15.) Örgryte | 1:1 | Brommapojkarna (6.) | ||||
(11.) Norrby | 1:1 | J-Södra IF (13.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/23/223:00 PM | ||||||
(10.) Landskrona | 1:1 | Östersund (16.) | ||||
(2.) Brage | 1:2 | Halmstads BK (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) J-Södra IF | 0:1 | Dalkurd (13.) | ||||
Sun 7/24/2212:00 AM | ||||||
(3.) Brommapojkarna | 5:2 | Norrby (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) Örebro SK | 2:0 | Utsiktens BK (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) Östers IF | 3:2 | AFC Eskilstuna (4.) | ||||
Mon 7/25/227:00 PM | ||||||
(6.) Trelleborg | 2:1 | Skövde AIK (7.) | ||||
Tue 7/26/227:00 PM | ||||||
(15.) Örgryte | 1:1 | Västerås SK (12.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/30/221:00 PM | ||||||
(12.) Norrby | 2:3 | Trelleborg (3.) | ||||
(16.) Östersund | 1:1 | J-Södra IF (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) Örebro SK | 1:3 | Brage (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) AFC Eskilstuna | 0:0 | Dalkurd (13.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(1.) Halmstads BK | 2:1 | Landskrona (10.) | ||||
Sun 7/31/2212:00 AM | ||||||
(7.) Skövde AIK | 1:1 | Brommapojkarna (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Västerås SK | 2:2 | Östers IF (6.) | ||||
(8.) Utsiktens BK | 0:1 | Örgryte (14.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 8/3/2212:00 AM | ||||||
(6.) Trelleborg | 0:4 | Halmstads BK (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) Dalkurd | 2:1 | Norrby (12.) | ||||
(10.) Landskrona | 0:1 | Skövde AIK (5.) | ||||
(3.) Brommapojkarna | 2:1 | Örebro SK (9.) | ||||
(2.) Brage | 1:0 | Östersund (16.) | ||||
Thu 8/4/227:00 PM | ||||||
(15.) Örgryte | 2:2 | AFC Eskilstuna (7.) | ||||
(14.) J-Södra IF | 2:1 | Västerås SK (11.) | ||||
(4.) Östers IF | 3:1 | Utsiktens BK (8.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 8/7/2212:00 AM | ||||||
(7.) AFC Eskilstuna | 0:2 | J-Södra IF (11.) | ||||
(8.) Utsiktens BK | 0:0 | Trelleborg (6.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(16.) Östersund | 3:1 | Landskrona (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Halmstads BK | 3:1 | Dalkurd (14.) | ||||
Mon 8/8/227:00 PM | ||||||
(13.) Västerås SK | 0:1 | Brommapojkarna (3.) | ||||
(9.) Örebro SK | 0:1 | Örgryte (15.) | ||||
Tue 8/9/227:00 PM | ||||||
(12.) Norrby | 2:2 | Brage (2.) | ||||
(5.) Skövde AIK | 0:0 | Östers IF (4.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/13/223:00 PM | ||||||
(15.) Dalkurd | 1:2 | Örgryte (11.) | ||||
(14.) J-Södra IF | 0:5 | Halmstads BK (1.) | ||||
Sun 8/14/221:00 PM | ||||||
(8.) Utsiktens BK | 1:1 | Norrby (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Skövde AIK | 1:3 | Östersund (16.) | ||||
Mon 8/15/227:00 PM | ||||||
(2.) Brommapojkarna | 1:0 | AFC Eskilstuna (7.) | ||||
(3.) Brage | 1:1 | Landskrona (10.) | ||||
Tue 8/16/227:00 PM | ||||||
(13.) Västerås SK | 4:4 | Trelleborg (6.) | ||||
(4.) Östers IF | 1:1 | Örebro SK (9.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/20/223:00 PM | ||||||
(11.) Landskrona | 1:1 | J-Södra IF (13.) | ||||
(16.) Östersund | 2:3 | Brommapojkarna (2.) | ||||
Sun 8/21/221:00 PM | ||||||
(7.) AFC Eskilstuna | 3:1 | Utsiktens BK (8.) | ||||
(5.) Trelleborg | 4:2 | Dalkurd (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Halmstads BK | 1:1 | Västerås SK (12.) | ||||
(3.) Brage | 0:3 | Östers IF (4.) | ||||
Tue 8/23/227:00 PM | ||||||
(10.) Örgryte | 5:1 | Norrby (14.) | ||||
(9.) Örebro SK | 0:1 | Skövde AIK (6.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/26/227:00 PM | ||||||
(15.) Dalkurd | 1:2 | Brage (3.) | ||||
Sat 8/27/221:00 PM | ||||||
(10.) Landskrona | 2:1 | Trelleborg (6.) | ||||
(2.) Brommapojkarna | 2:1 | Halmstads BK (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) Västerås SK | 1:1 | Örgryte (11.) | ||||
(4.) Östers IF | 2:1 | Östersund (16.) | ||||
Sun 8/28/221:00 PM | ||||||
(9.) Utsiktens BK | 1:2 | Örebro SK (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) Norrby | 2:1 | AFC Eskilstuna (7.) | ||||
(5.) Skövde AIK | 1:1 | J-Södra IF (14.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/3/223:00 PM | ||||||
(16.) Östersund | 2:2 | Västerås SK (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) Örgryte | 0:1 | Landskrona (9.) | ||||
Sun 9/4/221:00 PM | ||||||
(1.) Halmstads BK | 3:2 | Skövde AIK (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Örebro SK | 0:0 | Norrby (13.) | ||||
Mon 9/5/227:00 PM | ||||||
(15.) Dalkurd | 0:2 | Brommapojkarna (2.) | ||||
(3.) Brage | 1:2 | Utsiktens BK (8.) | ||||
Tue 9/6/227:00 PM | ||||||
(12.) J-Södra IF | 2:1 | Östers IF (4.) | ||||
(7.) Trelleborg | 0:1 | AFC Eskilstuna (6.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/10/221:00 PM | ||||||
(2.) Brommapojkarna | 3:0 | Landskrona (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) Västerås SK | 4:1 | Skövde AIK (6.) | ||||
(15.) Östersund | 2:0 | Örebro SK (10.) | ||||
Sun 9/11/221:00 PM | ||||||
(8.) Utsiktens BK | 0:1 | J-Södra IF (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Östers IF | 2:0 | Dalkurd (16.) | ||||
Mon 9/12/227:00 PM | ||||||
(5.) Trelleborg | 2:1 | Örgryte (14.) | ||||
Tue 9/13/227:00 PM | ||||||
(7.) AFC Eskilstuna | 2:3 | Brage (3.) | ||||
(12.) Norrby | 3:0 | Halmstads BK (1.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/17/221:00 PM | ||||||
(16.) Dalkurd | 4:1 | Utsiktens BK (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) Örgryte | 0:1 | Östersund (15.) | ||||
(11.) J-Södra IF | 1:2 | Brommapojkarna (2.) | ||||
(9.) Örebro SK | 5:2 | Västerås SK (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Halmstads BK | 2:0 | Östers IF (4.) | ||||
Sun 9/18/221:00 PM | ||||||
(6.) Skövde AIK | 4:0 | AFC Eskilstuna (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Landskrona | 3:2 | Norrby (12.) | ||||
(3.) Brage | 1:2 | Trelleborg (5.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/1/221:00 PM | ||||||
(9.) AFC Eskilstuna | 0:1 | Örebro SK (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) Örgryte | 4:0 | Brage (4.) | ||||
(7.) Landskrona | 3:1 | Dalkurd (16.) | ||||
(15.) Östersund | 0:0 | Halmstads BK (1.) | ||||
Sun 10/2/2212:00 AM | ||||||
(5.) Trelleborg | 1:3 | J-Södra IF (10.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(11.) Utsiktens BK | 0:2 | Västerås SK (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) Norrby | 0:0 | Skövde AIK (6.) | ||||
Tue 10/4/227:00 PM | ||||||
(3.) Östers IF | 4:1 | Brommapojkarna (2.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/8/223:00 PM | ||||||
(5.) Skövde AIK | 3:1 | Trelleborg (6.) | ||||
(3.) Östers IF | 0:0 | Landskrona (8.) | ||||
Sun 10/9/2212:00 AM | ||||||
(11.) Västerås SK | 3:2 | Norrby (14.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(2.) Brommapojkarna | 0:1 | Utsiktens BK (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(16.) Östersund | 0:2 | AFC Eskilstuna (7.) | ||||
Mon 10/10/227:00 PM | ||||||
(9.) Örebro SK | 1:3 | Dalkurd (15.) | ||||
Tue 10/11/227:00 PM | ||||||
(12.) J-Södra IF | 1:1 | Brage (4.) | ||||
(1.) Halmstads BK | 2:3 | Örgryte (13.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/15/221:00 PM | ||||||
(14.) Norrby | 0:3 | Brommapojkarna (1.) | ||||
Sun 10/16/221:00 PM | ||||||
(15.) Dalkurd | 1:1 | Östersund (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) Örgryte | 0:0 | J-Södra IF (11.) | ||||
(8.) AFC Eskilstuna | 1:2 | Östers IF (3.) | ||||
Mon 10/17/227:00 PM | ||||||
(7.) Landskrona | 1:0 | Västerås SK (13.) | ||||
(6.) Trelleborg | 2:1 | Örebro SK (10.) | ||||
(9.) Utsiktens BK | 2:1 | Halmstads BK (2.) | ||||
Tue 10/18/227:00 PM | ||||||
(4.) Brage | 0:0 | Skövde AIK (5.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/22/223:00 PM | ||||||
(7.) Landskrona | 1:1 | AFC Eskilstuna (8.) | ||||
(3.) Östers IF | 2:2 | Örgryte (13.) | ||||
Sun 10/23/2212:00 AM | ||||||
(15.) Östersund | 2:0 | Trelleborg (6.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(12.) Västerås SK | 4:1 | Dalkurd (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Skövde AIK | 1:1 | Utsiktens BK (9.) | ||||
Mon 10/24/227:00 PM | ||||||
(11.) J-Södra IF | 2:1 | Norrby (14.) | ||||
Tue 10/25/227:00 PM | ||||||
(2.) Halmstads BK | 0:0 | Örebro SK (10.) | ||||
(1.) Brommapojkarna | 3:2 | Brage (5.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/29/221:00 PM | ||||||
(12.) Örgryte | 3:0 | Skövde AIK (4.) | ||||
(5.) Brage | 0:2 | Västerås SK (9.) | ||||
(14.) Norrby | 2:0 | Östers IF (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Örebro SK | 2:2 | Landskrona (7.) | ||||
(8.) AFC Eskilstuna | 2:0 | Halmstads BK (2.) | ||||
(10.) Utsiktens BK | 3:3 | Östersund (15.) | ||||
Sun 10/30/221:00 PM | ||||||
(16.) Dalkurd | 5:2 | J-Södra IF (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Trelleborg | 1:2 | Brommapojkarna (1.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/5/225:00 PM | ||||||
(9.) Västerås SK | 2:0 | AFC Eskilstuna (8.) | ||||
(6.) Landskrona | 2:0 | Utsiktens BK (11.) | ||||
(12.) J-Södra IF | 1:1 | Örebro SK (10.) | ||||
(2.) Halmstads BK | 1:0 | Brage (7.) | ||||
(1.) Brommapojkarna | 3:1 | Örgryte (13.) | ||||
(5.) Skövde AIK | 2:2 | Dalkurd (16.) | ||||
(3.) Östers IF | 0:1 | Trelleborg (4.) | ||||
(14.) Östersund | 1:0 | Norrby (15.) |