3 Liga - Group II
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 494
- Foreigners: 14 Players 2.8%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 23.6
Matchday 12 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) Baltyk | 1:0 | Jarota (10.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 12:00 PM
|
||||
Katarzyna Lisiecka-Sęk | ||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
(18.) Unia S | 2:0 | Pomorz (16.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 1:00 PM
|
||||
Piotr Pazdecki | ||||
Course of play | ||||
80' | 1:0 | |||
81' | 2:0 | |||
89' | ||||
(14.) Gwardi | 0:4 | Poloni (1.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Mateusz Tarnawski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 47' | |||
0:2 | 53' | |||
0:3 | 64' | |||
0:4 | 71' | |||
(20.) Chemik | 0:2 | Sokol (12.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Piotr Wisniewski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
0:2 | 60' | |||
(17.) Elana | 5:0 | Mieszk (22.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Kacper Kendzia | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
30' | 2:0 | |||
37' | 3:0 | |||
69' | 4:0 | |||
90+2' | 5:0 | |||
(13.) GKS Pr | 4:0 | Baltyk (3.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Denis Blaszczak | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
42' | 2:0 | |||
78' | 3:0 | |||
90' | 4:0 | |||
(21.) Konin | 1:4 | Pogon (6.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Damian Dorn | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
0:2 | 33' | |||
61' | 1:2 | |||
1:3 | 63' | |||
1:4 | 78' | |||
85' | ||||
90+2' | ||||
(11.) KP Sta | 2:1 | Kotwic (5.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Dawid Blazejczyk | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
1:1 | 43' | |||
70' | 2:1 | |||
90+5' | ||||
(2.) Raduni | 4:0 | Unia J (7.) | ||
Sun
Oct 18, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Eliasz Pawlak | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
68' | 2:0 | |||
80' | ||||
84' | 3:0 | |||
85' | 4:0 | |||
(4.) Swit S | 2:0 | Flota (15.) | ||
Sun
Oct 18, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Michal Waskowski | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
40' | 2:0 | |||
(19.) Gryf W | postponed | Nielba (9.) | ||
Wed
Nov 4, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Daniel Kwiecien | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
0:2 | 23' | |||
27' | 1:2 | |||
45' | 2:2 | |||
2:3 | 71' | |||
2:4 | 90+1' | |||
Table 3 Liga - Group II 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Polonia Sroda | 12 | 28 | 34 | |
2 | Radunia Stezyca | 12 | 29 | 30 | |
3 | Swit Szczecin | 12 | 15 | 27 | |
4 | Baltyk Gdynia | 12 | 14 | 24 | |
5 | Pogon II | 12 | 6 | 20 | |
6 | KP Starogard | 12 | -2 | 19 | |
7 | GKS Przodkowo | 12 | 6 | 17 | |
8 | Elana Torun | 12 | 6 | 15 |
Table 3 Liga - Group II 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | B. Koszalin | 12 | 11 | 20 | |
2 | Nielba | 12 | 8 | 20 | |
3 | Sokol Kleczew | 12 | 4 | 18 | |
4 | Kotwica | 12 | 2 | 18 | |
5 | Unia Janikowo | 12 | -7 | 17 | |
6 | Jarota Jarocin | 12 | 5 | 16 | |
7 | Unia Swarzedz | 12 | 1 | 15 | |
8 | Gwardia Koszalin | 12 | -2 | 14 | |
9 | Pomorzanin | 12 | -4 | 13 | |
10 | F. Swinoujscie | 12 | -11 | 13 | |
11 | Gryf Wejherowo | 12 | -14 | 11 | |
12 | Chemik Police | 12 | -29 | 5 | |
13 | Górnik Konin | 12 | -27 | 1 | |
14 | Mieszko Gniezno | 12 | -39 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...