Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 307
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 9 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(11.) DinStv | 2:3 | Din.M. (5.) | ||
Sun
Sep 12, 2021
- 1:00 PM
|
||||
500 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
1:1 | 17' | |||
35' | 2:1 | |||
2:2 | 56' | |||
2:3 | 76' | |||
(9.) Sparta | 1:0 | Chaika (2.) | ||
Sun
Sep 12, 2021
- 3:00 PM
|
||||
132 · Vitali Doroshenko | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
(10.) Biolog | 5:3 | Al-2 V (13.) | ||
Sun
Sep 12, 2021
- 3:00 PM
|
||||
120 · Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
28' | 2:0 | |||
2:1 | 41' | |||
61' | 3:1 | |||
3:2 | 71' | |||
74' | 4:2 | |||
76' | 5:2 | |||
84' | ||||
5:3 | 89' | |||
(1.) SKA Ro | 1:0 | Rotor (14.) | ||
Sun
Sep 12, 2021
- 3:30 PM
|
||||
98 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
(6.) Cherno | 2:2 | Forte (4.) | ||
Sun
Sep 12, 2021
- 5:00 PM
|
||||
450 · Aleksandr Samsonov | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
40' | 2:0 | |||
2:1 | 45' | |||
2:2 | 90+3' | |||
(15.) Essent | 1:2 | Kuban (12.) | ||
Mon
Sep 13, 2021
- 2:00 PM
|
||||
50 · Aleksey Koltunov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 50' | |||
51' | 1:1 | |||
1:2 | 58' | |||
60' | ||||
(7.) Legion | 1:2 | Druzhb (16.) | ||
Mon
Sep 13, 2021
- 2:00 PM
|
||||
300 · Sergey Smirnov | ||||
Course of play | ||||
59' | 1:0 | |||
1:1 | 74' | |||
1:2 | 88' | |||
(8.) Mashuk | 0:3 | Anzhi (3.) | ||
Mon
Sep 13, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Artur Fedorov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 38' | |||
0:2 | 63' | |||
0:3 | 83' | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | SKA Rostov | 9 | 14 | 22 | |
2 | Anzhi | 9 | 13 | 21 | |
3 | Chaika Pes. | 9 | 15 | 19 | |
4 | Dinamo Makhach. | 8 | 9 | 17 | |
5 | Forte Taganrog | 8 | 6 | 17 | |
6 | Chernomorets N. | 9 | 4 | 14 | |
7 | Legion-Dinamo | 8 | 4 | 12 | |
8 | Spartak Nalchik | 8 | 1 | 12 | |
9 | Mashuk | 8 | 0 | 11 | |
10 | Biolog | 8 | 3 | 11 | |
11 | Kuban Holding | 8 | 0 | 10 | |
12 | Din. Stavropol | 9 | -3 | 8 | |
13 | Druzhba Maikop | 9 | -11 | 7 | |
14 | Alania-2 V. | 9 | -17 | 5 | |
15 | Rotor 2 | 8 | -10 | 4 | |
16 | FK Essentuki | 9 | -23 | 4 | |
17 | FC Tuapse | 8 | -5 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...